Giganty Mocy w Bełchatowie

W listopadzie 2019 roku odwiedziliśmy Miejskie Centrum Kultury Giganty Mocy w Bełchatowie.

Giganty Mocy to centrum edukacji nieformalnej, które w sposób interaktywny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię.

Jak powstaje prąd elektryczny? Kim jest Rodzina Gigusiów Brunatnych i dlaczego las tropikalny jest niezbędny do tego, by powstał węgiel brunatny? Ta multimedialna ekspozycja skierowana również do wychowanków przedszkoli pozwoliła im bliżej poznać procesy, które często są niezrozumiałe dla dzieci.

Podsumowaniem wycieczki były warsztaty na temat przyczyn zanieczyszczenia naszego środowiska i sposobów zapobiegania.

Wyjazd ten odbył się w ramach realizacji projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content