Co to jest powietrze? – warsztaty ekologiczne

W listopadzie 2019 r. dzieci z naszego przedszkola miały możliwość wzięcia udziału w bardzo ciekawych warsztatach ekologicznych. Dzięki uczestnictwu w nich, przedszkolaki mogły zrozumieć czym jest powietrze, jak ważne jest dla życia ludzi i zwierząt. Czym jest wiatr? Czy powietrze można zamknąć? Jaki ma kolor? Jaki zapach? Jaki kształt? Dzięki odpowiednio zaprojektowanym doświadczeniom i zabawom dzieci samodzielnie odpowiadały na wszystkie pytania. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak powstaje smog, co zanieczyszcza powietrze i jak powinniśmy o nie dbać. Dowiedziały się również, że energię można produkować nie tylko z węgla ale również ze słońca czy wiatru. Warsztaty były bardzo ciekawe, dzieci aktywnie brały w nich udział.

Warsztaty te odbyły się w ramach realizacji projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content