Mobilne Planetarium w przedszkolu

We wtorek dzieci z naszego przedszkola  mogły uczestniczyć w niezapomnianej lekcji astronomii. Przedszkolaki podziwiały nocne niebo i odległe zakątki Wszechświata. Było to możliwe dzięki Mobilnemu Planetarium, które zawitało do naszego przedszkola.  Pokaz, dla każdej z grupy osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci w jednej chwili przeniosły  się w świat zagadek kosmosu. W przystępny sposób poznały zjawiska związane z ruchem planet, słońca, z bliska przyjrzały się pięknu zorzy polarnej i dowiedziały się skąd ona się bierze na naszym niebie. Największą atrakcją było jednak poszukiwanie na nieboskłonie zwierząt z ułożonych z  gwiazd. W drugiej części warsztatów dzięki wykładom pana astronoma  dzieci wybrały się razem
z kosmonautą w kosmos. Mogły też z małych koralików ułożyć Małą Niedźwiedzicę.      Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

 

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content