Wycieczka Słoneczek do Bełchatowa

5 listopada „Słoneczka” wzięły udział w wycieczce do Bełchatowa na wystawę PGE Giganty Mocy. W pierwszej kolejności zorganizowano nam warsztaty ekologiczne, podczas których poznaliśmy zasady dbania o środowisko, o jakość powietrza, którym oddychamy. Segregowaliśmy śmieci, braliśmy udział w doświadczeniach, rozmawialiśmy na tematy, które dla nas wszystkich są bardzo ważne. Na zakończenie rysowaliśmy i ozdabialiśmy maseczki chroniące nasze drogi oddechowe przed zanieczyszczeniami powietrza.

Po krótkiej przerwie na posiłek udaliśmy się na wystawę, która zaskoczyła nas ilością informacji na temat tego, jak powstały pokłady węgla brunatnego w okolicach Bełchatowa. Oglądaliśmy okazy amonitów wydobyte na terenie kopalni, kości mamuta i mieliśmy możliwość obejrzeć szkielet tego zwierzęcia w pomniejszeniu. Dotykaliśmy drzewa, które na przestrzeni lat skamieniało i zaczęło przeobrażać się w skałę. Przymierzaliśmy stroje galowe i kaski górnicze. Braliśmy udział w zabawach interaktywnych oraz oglądaliśmy wnętrze elektrowni, w której wytwarza się prąd tak bardzo potrzebny nam wszystkim. Mieliśmy też możliwość obejrzeć makietę obrazującą sposób zagospodarowania terenów wykorzystywanych przez kopalnię i przekonać się, że za kilkadziesiąt lat na tych terenach powstaną dwa wielkie jeziora i tereny rekreacyjne, z których będziemy mogli korzystać. Wycieczka była bardzo ciekawa i chętnie wrócimy tu ze swoimi rodzicami.

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content