„Co to jest powietrze?” – warsztaty ekologiczne

W poniedziałek 18.11.2019 r. dzieci z naszej grupy szukały odpowiedzi na pytanie: Co to jest powietrze? W czasie warsztatów ekologicznych dowiedziały się m.in. co to jest smog i czy jest groźny dla naszego zdrowia, skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza oraz co możemy zrobić, aby je ograniczyć. W tym celu przeprowadzonych zostało wiele eksperymentów i zabaw badawczych.

Dostosowane do wieku wiadomości oraz formy aktywności, pozwoliły w przystępny sposób zapoznać się dzieciom z ważnym tematem, jakim jest ochrona powietrza.  Dzięki tym zabawom dzieci poznały właściwości powietrza, utrwaliły umiejętność prawidłowego oddychania oraz przekonały się, że powietrze jest niezbędne do życia.

 

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content