Warsztaty „Kochajmy pszczoły”

W środę 11.03.2020 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne „Kochajmy pszczoły”. Celem proponowanych warsztatów przyrodniczych było kształtowanie proekologicznej postawy dzieci, zwiększanie ich wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody oraz uzmysławianie jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami. Dzieci miały okazję poznać historię pszczelarstwa i bartnictwa, pokaz sprzętu pszczelarskiego, przygotowanie świeczki z wosku pszczelego, degustacja miodu. Miały możliwość poznać odpowiedzi na pytania: Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać? Oraz wiele innych.

Warsztaty aktywizowały wszystkie zmysły uczestników, którzy mogli dotknąć, posmakować, powąchać oraz usłyszeć. Kolorowa scenografia, liczne rekwizyty oraz odpowiednia intonacja głosu prowadzącego wywołały żywe emocje, a także szerokie uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych. Na koniec warsztatu każdy otrzymał certyfikat przyjaciela pszczół oraz własnoręcznie wykonaną przywieszkę. Warsztaty są finansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content