Wtorek 30.03.2021

Temat: Liczenie pisanek

Przypomnienie piosenki pt. „Święta , biją dzwony”

Kolorowanka wodna „Pisanka” ( dodatkowa karta pracy z wyprawki , nie wszystkie dzieci mogą mieć tą kartę )– potrzebne będą pędzelek, kubeczek z wodą. Dzieci malują pisankę przy użyciu wody.

Wykonanie zadania z książki str. 73 .

Rysowanie po śladach rysunków drugich połówek pisanek. Rysowanie po prawej stronie karty takich samych pisanek jakie są po lewej stronie karty.

Liczenie za pomocą liczmanów ( pisanek ) . Poproście rodziców o wycięcie 6 zielonych pisanek, 4 czerwonych, 5 żółtych i 4 niebieskich  pisanek oraz 2 koszyczków ( mogą to być inne liczmany) i spróbujcie wspólnie z rodzicem lub samodzielnie policzyć pisanki.

Np. – Ile pisanek jest w pierwszym koszyczku ? ( 6 zielonych, 4 czerwone)

– Ile pisanek jest w drugim koszyczku ? ( 5 żółtych, 4 niebieskie )

Liczenie wszystkich pisanek w koszyczkach.

Porównywanie liczebności pisanek: Dzieci łączą w pary pisanki z pierwszego koszyczka z pisankami z drugiego koszyczka. (Wniosek: w pierwszym koszyczku jest o jedną pisankę więcej niż w drugim – została bez pary).

Wykonanie zadania z karty pracy LITERY I LICZBY STR. 62-63.

Liczenie figur po lewej stronie i po prawej stronie. Porównywanie ich liczby, wpisywanie odpowiednich liczb i znaków.

Na zakończenie ćwiczenia gimnastyczne