Propozycje zada艅 na pi膮tek 2.03 馃悶i馃悵

1.鈥濿ielkanocna zabawa鈥 – zabawa ruchowa.

Rodzic w艂膮cza dowoln膮 muzyk臋. Dziecko porusza si臋 do niej w okre艣lony spos贸b 鈥 b臋dzie on zale偶a艂 od ilustracji, jak膮 poka偶e rodzic (mo偶na r贸wnie偶 wypowiedzie膰 dane s艂owo): zaj膮czek 鈥 dziecko kica, baranek 鈥 k艂ania si臋, kurczaczek 鈥 macha r臋kami jak skrzyde艂kami (r臋kami ugi臋tymi w 艂okciach) pisanka 鈥 dziecko obraca si臋.

Wielkanocny Zaj膮czek 鈥 Przedszkole nr 48 w Lublinie
Baranek wielkanocny Grafika wektorowa - baranek, co na wielkanoc wektory i ilustracje royalty-free | DepositphotosR臋cznie malowana pisanka - tradycyjny wz贸r opolski - Homebook

naklejki wielkanocne, wielkanoc, pisanka, pisanki, naklejki na okno, dekoracje na okno, dekoracje wielkanocne - Maluchity

2. Wiersz J. Koczanowskiej 鈥濿ielkanoc鈥
Pos艂uchajcie uwa偶nie wiersza, kt贸ry przeczyta Wam rodzic, a dowiecie si臋, co wydarzy艂o si臋 w Wielkanocnym Koszyczku.

W wielkanocnym koszyczku,
przystrojonym pi臋knie,
k艂贸ci艂y si臋 pisanki
o najlepsze miejsce.
Ka偶da chcia艂a spoczywa膰
tu偶 obok rze偶uchy,
zielonej i puszystej
jak mi臋kkie poduchy.
Wtem do akcji wkroczy艂
cukrowy baranek,
zjad艂 zielon膮 rze偶uch臋,
przerwa艂 sp贸r pisanek.

3. Rodzicu porozmawiaj z dzieckiem na temat wiersza;
鈥 Co robi艂y pisanki w Wielkanocnym koszyku?
鈥 O co si臋 k艂贸ci艂y?
鈥 Jak sko艅czy艂 si臋 sp贸r pisanek?

4.聽Zabawa Szukamy jajka.
Potrzebne: jajka ugotowane na twardo lub ich obrazki.

Jajka zostaj膮 umieszczone przez Rodzica w r贸偶nych miejscach domu (musz膮 by膰 cz臋艣ciowo widoczne). Dziecko pr贸buje okre艣li膰 po艂o偶enie jajek i dopiero w贸wczas podej艣膰 po nie. Potem mo偶na je przeliczy膰.

Z okazji zbli偶aj膮cych si臋 艢wi膮t Wielkanocnych sk艂adamy naszym dzieciom i ich Rodzicom najserdeczniejsze 偶yczenia: du偶o zdrowia, rado艣ci, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz mn贸stwo wiosennego s艂o艅ca.