ZADANIA NA CZWARTEK 08/04- KOTKI I KRASNOLUDKI

1.Nauka 2 i 3 zwrotki piosenki „ Wołanie wiosny”

2. Rysuj po śladzie

3. Film edukacyjny – wiosenne powroty ptaków

Wiosenne powroty ptaków w Migotką Arty-Party – YouTube

Ćwiczenia gimnastyczne

*Dzieci stoją w rozkroku, ramiona uniesione w górę. Poruszają ramionami kołysząc się na boki. Na hasło „bardzo silny wiatr” zataczamy koło od góry do skłonu pogłębionego.

*Stajemy przodem do ściany. Odpychamy się i klaszczemy przed sobą. (12 powtórzeń).

*Mała miękka piłka lub woreczki z grochem lub balonik: podrzucamy i chwytamy, ale po każdym podrzucie robimy przysiad, łapiemy.

*Biegamy w tempie przez nas podanym np. na bębenku. Na hasło “Lis”  zajączki chowają się, czyli: przysiad podparty, głowa nisko opuszczona.

*Zamieniamy się w małe “Wróbelki” i podskakujemy (drobnymi podskokami) obunóż w miejscu i do przodu i do tyłu.

Ćwiczenie uspokajające

Opadające liście”. W pozycji stojącej chwytamy stopą leżącą na podłodze chustę (serwetkę, chusteczkę), podrzucamy ją do góry i obserwujemy jej ruch podczas opadania, po czym odtwarzamy ten ruch własnym ciałem. Powtarzamy 3x.