I. Czekoladowa gimnastyka buzi i języka

Na sam początek usprawnimy funkcjonowanie narządów artykulacyjnych. Najlepiej ćwiczyć przed lustrem, tak aby widzieć wzorzec i swoje próby jego naśladowania. Do zabawy zaproś rodziców/rodzeństwo/dziadków.

– Rozsmarowanie na talerzyku jogurtu (nutelli, miodu, dżemu), dziecko ma językiem rysować wzorki (obrazki, literki),

– Rozsmarowanie na talerzyku (podobnie jak poprzednio – czegoś smacznego, nutelli), język ma (wyczyścić) talerzyk,

– Oblizywanie „wąsów” – oblizywanie buzi posmarowanej miodem (nutellą, jogurtem, bitą śmietaną), najlepiej tak, aby język nie wychodził poza kontur ust

– Zlizywanie z podniebienia czekoladki – najpierw smarujemy podniebienie czekoladą/dżemem/miodem, następnie dziecko językiem zlizuje smakołyk (przy otwartej buzi)

– Posmarowanie czymś smacznym kącików ust – dziecko ma językiem sięgać raz do jednego, raz do drugiego kącika ust.

II. Ćwiczenie paluszkowe, ćwiczenie motoryki małej „Czekoladowa Muffinka”

Kartę pracy wydrukuj, przygotuj plastelinę, a następnie ozdób obrazek rozcierając plastelinę na papierze. Pamiętaj trzymać się zarysu.