Język angielski dla 4-latków

1. Utrwalamy słownictwo za pomocą zabawy i kart obrazkowych z poprzedniego wpisu. Karty trzeba pociąć tak, by każde słowo było osobno. Karty z obrazkami rozkładamy przed dzieckiem. Wskazując palcem, nazywamy każdą z nich a dziecko powtarza. Następnie nazywamy karty a dziecko wskazuje, o które słówko chodzi.

Memory game

Układamy karty przed dzieckiem. Każde słówko nazywamy a dziecko powtzarza. Następnie układamy karty „do góry nogami”, aby nie było wiać co przedstawiają. Dziecko próbuje przypomnieć sobie gdzie się znajduje karta, o której mówimy. Pokazuje palcem. Zachęcamy żeby dziecko za każdym razem powtarzało słówko.

2. Wykonujemy kartę pracy aby przypomnieć słowa piosenki: wycinamy obrazki na dole i wklejamy w odpowiednie prostokąty

3. Słuchamy piosenki z poprzedniego wpisu „Hurry up”

4. Kolorujemy części garderoby, aby utrwalić poznane słownictwo .

 

 

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content