EKOLOGICZNY TYDZIEŃ U ŻABEK

Miniony tydzień w naszym przedszkolu to czas intensywnej pracy i zabawy, promujący hasła proekologiczne, których celem było:

• ukazywanie walorów estetycznych przyrody i budzenie potrzeby zachowania jej piękna;

• kształtowanie u dzieci poczucia odpowiedzialności za stan środowiska w swoim otoczeniu;

• kształtowanie opiekuńczej postawy dzieci wobec istot żywych i środowiska naturalnego;

• zachęcanie dzieci i ich rodziców do podejmowania konkretnych działań na rzecz przyrody.

Przez pięć dni w placówce organizowane były ekologiczne zabawy, w sali i na powietrzu. Był to pokaz mody ekologicznej, zielony dzień, wykonanie plakatu „Czysta planeta”, quiz wiedzy ekologicznej i dzień bez zabawek czyli ekozabawy.

Żabki bawiły się wyśmienicie. Bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły we wszystkich formach.