馃悵Dzie艅 g艂o艣nego czytania 馃悵

Dzie艅 g艂o艣nego czytania u Pszcz贸艂ek

29 wrze艣nia w naszym przedszkolu obchodzili艣my Og贸lnopolski Dzie艅 G艂o艣nego Czytania. 艢wi臋to zosta艂o og艂oszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Ksi膮偶ki.

To 艣wi臋to, kt贸rego najwa偶niejszymi beneficjentami s膮 dzieci.聽聽Czytanie im na g艂os stymuluje ich rozw贸j, wzbogaca s艂ownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobra藕nie i buduje wi臋zi mi臋dzyludzkie, w tym mi臋dzy rodzicami, dziadkami a dzie膰mi, kt贸rym ksi膮偶ki s膮 czytane. G艂o艣ne czytanie trenuje tak偶e m贸zg, poprawia kr膮偶enie i pomaga zachowa膰 psychiczn膮 r贸wnowag臋.

Z tej okazji odwiedzi艂a nas przemi艂a Pani Justynka, kt贸ra czyta艂a przedszkolakom wiersze Juliana Tuwima. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu s艂ucha艂y wierszy, a tak偶e z wielk膮 ochot膮 ogl膮da艂y kolorowe ilustracje. 馃檪

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content