Wizyta w przedszkolnej kuchni

W ramach treści programowych przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do przedszkolnej kuchni. Dzieci z grupy Muchomorki zawitały w przedszkolnej kuchni, aby poznać jej sekrety i zagadki. Tam powitane przez panie kucharki zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Oglądały jej wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy. Ogromną frajdą okazało się oglądanie ogromnych garnków, misek i patelni, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Panie zwróciły uwagę dzieci na swój strój, podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków.