„DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA”

8 -ego listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Jego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia i promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych, a więc regularnie spożywanie pysznych i kolorowych posiłków, pełnych witamin z dużą ilością warzyw i owoców, wdrażanie dobrych nawyków żywieniowych i informowanie o konsekwencjach złej diety. Żabki nauczyły się odróżniać produkty szkodliwe dla zdrowia, od zdrowej żywności, dowiedziały się także co to są tak zwane „bomby witaminowe”. W naszym przedszkolu był to Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci przygotowały zdrowe, kolorowe kanapki, a także smaczne, owocowe szaszłyki. Obejrzały film edukacyjny Piramida Zdrowia. Podczas zajęć poznawały zdrowe produkty oraz potrawy, które rozbudzały ich wyobraźnię kulinarną.

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content