Wycieczka na Ścieżkę Edukacyjną do lasu

8.10.2020 r. przedszkolaki z grupy Misie wraz z opiekunami wybrali się  na wycieczkę do lasu i spotkanie z leśniczym. Ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Pani leśnik opowiedziała nam wiele ciekawostek, jakie kryje las. Ukazał nam fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się m.in. jak rozpoznać gatunki drzew, w jaki sposób dokarmia się zwierzęta leśne zimą, które grzyby są jadalne, dlaczego nie należy niszczyć muchomorów. Znaleźliśmy też ślady leśnych zwierząt.

Przedszkolaki dowiedziały się także dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane, zobaczyły jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrody zbierały „skarby”, które Pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, żołędzie, trochę mchu, kawałki kory. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, relaksującej i malowniczej przyrody leśnej.

Na długo wizyta w lesie pozostanie w naszej pamięci. Będzie co wspominać podczas długich i mroźnych, zimowych dni.

Warsztaty są finansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content