Zadania na czwartek 24/09 dla grupy kotki i krasnoludki

 1. Ćwiczenia oddechowe z zastosowaniem liści.Potrzebne będą liście Dziecko bierze jeden liść. Wykonuje określone określone zadania. Trzyma liść za ogonek na wysokości twarzy i dmucha na niego tak, aby się poruszał. Kładzie liść na dłoni, podnosi dłoń na wysokość twarzy i zdmuchuje liść z dłoni (to samo wykonują z drugą dłonią). Dobierają się w pary ( rodzic, rodzeństwo), siadają naprzeciwko siebie, w odległości 1 m, kładą liść na podłodze i przedmuchują go do partnera. Trzymaj liść w dłoni, mówi na jednym wydechu: Kolorowy liść mam. To jesienny dar.
 2. Słuchanie wiersza Mieczysław Buczkówny Grzybobranie Kiedy ptaki już wstaną,kiedy kwiaty zbudzą się rano,

  z koszem idę do lasu.

  Dlaczego?

  Zbieram tylko koźlaki,

  prawdziwki i maślaki,

  muchomory omijam

  Dlaczego?

  Każdy grzybek wykręcę,

  żeby było ich więcej.

  Wyjmę z ziemi ostrożnie.

  Dlaczego?

Rozmowa na temat wiersza.

Udzielanie po każdej zwrotce odpowiedzi na pytanie Dlaczego?−Wymieńcie nazwy grzybów występujących w wierszu.−Jakie znacie inne nazwy grzybów jadalnych?−Dlaczego ludzie zbierają grzyby?−Jakie znacie potrawy z grzybów?

 1. Oglądanie zdjęć grzybów jadalnych i trujących, przeliczanie ich
 1. Lepienie grzybów z plasteliny

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content