Zadania dla Pszczółek i Biedronek na piątek 25. września

Temat dnia: Jesienne drzewo.

 1. Wiewiórki- zabawa ruchowa z zastosowaniem rymowanki.Dzieci skaczą obunóż po pomieszczeniu jak wiewiórki, trzymając zgięte w łokciach ręce i opuszczone dłonie. Gdy usłyszą rymowankę, recytowaną przez dorosłego, zatrzymują się i naśladują zbieranie orzechów.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Wiewióreczka,
                                                                                          gdy nadchodzi zima,
                                                                                             zbiera orzechy,
                                                                                         żeby zimę przetrzymać.             
 2. Jesień, jesień, jesieniucha – piosenka                                                                                                                                                      Rodzicu zapoznaj dziecko z piosenką „Jesień, jesień, jesieniucha”
                                                                                                                                                                                                                        Ale plucha cha, cha
  Plucha cha, cha.
  Ale dmucha cha, cha
  Dmucha cha, cha.
                                                                                                                                                                                                                        Niech tam leje, niech tam wieje.
  Ja się bawię, ja się śmieję.
  Niech tam leje, niech tam wieje.
  Ja się bawię, ja się śmieję.
                                                                                                                                                                                                                             Żółta grucha cha, cha
  Grucha cha, cha.
  Hop do brzucha cha, cha
  Brzucha cha, cha.
                                                                                                                                                                                                                       Niech tam leje, niech tam wieje.
  Ja się bawię, ja się śmieję.
  Niech tam leje, niech tam wieje.
  Ja się bawię, ja się śmieję.

  https://www.youtube.com/watch?v=lRiP4a3IyKg&list=PL00ytJ2Oi-IL61FIJpi3I3vuwnlOIEC-P&index=3

 3. Karta pracy – dopasuj liście do ich owoców.                                                                                                     

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content