Zadania dla Krasnoludków na poniedziałek 28.09

Jesienna matematyka
2. List od Pani Jesieni – Rodzicu odczytujaj jego treść:

Kochane Dzieci!

Z przyjemnością obserwowałam was, ile wiecie o przyrodzie jesienią i o tym, jakie dary wam przynoszę. Dlatego chciałabym was zaprosić do różnych zabaw. Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić poznając porę roku jaką jest jesień.

Wesołej zabawy.
Pani Jesień

3. Zaczarowany worek – zagadki dotykowe. Rodzicu schowaj do woreczka dary jesieni (szyszkę, orzecha, żołędzia, kasztana, jarzębinę) Zadaniem dziecka jest poprzez dotyk rozpoznanie darów jesieni, dziecko wyjmuje z worka jeden z darów, podaje jego nazwę, określa wygląd.

4. Robimy wszystko po 6 razy – zabawa dydaktyczna doskonaląca umiejętność liczenia. Dziecko otrzymuje od rodzica 2 kasztany i wykonuje zadania, np.:
– uderz 6 razy kasztanami o siebie;
– podskocz 6 razy w miejscu trzymając kasztany w rękach;
– uderz 6 razy kasztanami o podłogę;
– zrób 6 skłony trzymając kasztany w rękach;

5. Muchomor – zabawa matematyczna doskonaląca umiejętność dodawania i odejmowania. Dziecko otrzymują od rodzica sylwetę muchomora wraz z białymi kropkami. Dziecko układa na sylwecie muchomora ilość kropek wypowiedzianą przez rodzica. Następnie wykonuje działania zgodnie z treścią wiersza:

Dziś muchomor nie w humorze: Czym się martwisz muchomorze? Wiatr mi zerwał plamkę białą, nie wiem ile mi zostało?
Dziś muchomor jest w humorze: Czym się cieszysz muchomorze? Wiatr mi oddał plamkę białą, policz czy ich nie za mało!

7. Liście – zabawa dydaktyczna rozwijająca umiejętność klasyfikowania i przeliczania. Dziecko szuka w mieszkaniu ukryte wcześniej przez rodzica emblematy liści dębu, kasztanowca i jarzębiny. Odnajduje je i segreguje według kształtu przypinając liście w odpowiednie miejsce. Następnie przelicza, ile jest liści każdego rodzaju. Dziecko porównuje ilość liści używając określeń mniej, więcej, tyle samo.

8. Jesienne figury – układanie z kasztanów figur geometrycznych wypowiadanych i pokazanych przez rodzica (koło, kwadrat, trójkąt)

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content