ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Umyj rączkom brzuszki,

później plecki i paluszki.

Potem palce złap na wędkę,

pokręć kciuki śrubokrętem.

I na koniec swe paluszki,

potrzyj szybko o dwa brzuszki.

15 października br. (czwartek) w naszej grupie obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK.

Jego celem było uświadamianie i kreowanie nawyków mycia rąk u najmłodszych. Dzieci dowiedziały się jak ważne dla zdrowia jest częste i dokładne mycie rąk, które jest bowiem najprostszym i skutecznym sposobem pozbycia się bakterii i drobnoustrojów oraz zapobiegania chorobom przez nie wywołanych. Omówiliśmy w jakich sytuacjach należy pamiętać o higienie dłoni, nauczyliśmy się wierszyka i zastosowaliśmy go w praktyce. Dzieci, w kartach pracy, zaznaczały swoją aktywność mycia rąk w ciągu dnia.

Za wzorowe mycie rąk otrzymały znaczki i dyplomy.

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content