MISIOWE ŚWIĘTO W GRUPIE ŻABEK

Czy to jutro, czy to dziś,

wszystkim jest potrzebny Miś!

W środę (25 listopada br.) w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Świętowały misie małe i duże, okrąglutkie i kudłate, białe i brązowe, te bajkowe i pewnie też te prawdziwe… I oczywiście nasz  miś Leoś.

Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o misiach. Przypomniały sobie postać misia Uszatka, Kubusia Puchatka, misia Yogi i Boo Boo, misia Paddingtona, Baloo i misia  Colargola, a także Gumisie, Troskliwe Misie i wiele innych.

Nauczyły się wierszyka o misiu, opowiadały o swoich misiach, słuchały opowiadań, m.in. o dzielnym niedźwiadku Wojtku, który pomagał żołnierzom w czasie wojny, a także fragmentów książek i filmów o bajkowych misiach. (Kubusiu Puchatku i Uszatku).

Wspólnie bawiły się przy wesołych piosenkach o misiach: „Jadą, jadą misie”, „Stary niedźwiedź”, „Pluszowy Miś”. Uczestniczyły w konkursach sprawnościowych, rozwiązywały zagadki i quizy, układały misiowe puzzle, wykonały prace plastyczno – techniczne.

A na koniec „słodkie co nieco” – degustowały miód – przysmak misiów.

 

 

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content