Zajęcia na czwartek 4.03 dla Misiów

Temat: Żyrafa – praca plastyczna

Materiały:

 • rolka po papierze toaletowym
 • 7 drewnianych klamerek
 • żółta wełna
 • żółty drucik kreatywny
 • brązowa, żółta i czarna plastelina
 • brązowa, żółta, czarna i różowa farba plakatowa
 • czarny flamaster

 

Rolkę po papierze toaletowym rozcinamy na pół i jedną z połówek malujemy na żółto. Gdy trochę przeschnie domalowujemy brązowe plamki. Doczepiamy kilka nitek żółtej muliny za pomocą plasteliny jako ogon. U dołu rolki przypinamy 4 klamerki, które będą stanowiły nogi. Następnie do tułowia przypinamy klamerkę, do niej kolejną, na końcu której umieszczamy kawałek żółtego drucika kreatywnego. Końce drucika owijamy brązową plasteliną. Ostatnią klamerkę przypinamy lekko na skos – będzie to głowa. Pozostało nam namalować plamki na nogach, szyi i głowie żyrafy. Pyszczek malujemy na różowo, a na nim flamastrem rysujemy uśmiech, nozdrza i oczy.

LUB taka żyrafa

Materiały:

 • klej
 • nożyczki
 • ołówek
 • ruchome oczy
 • czarny marker
 • pomarańczowa i brązowa farba plakatowa
 • niebieska, żółta, zielona w dwóch odcieniach kartka z bloku technicznego w formacie a4

 

Na żółtej kartce ołówkiem odrysowujemy dłoń, bez jednego palca i ją wycinamy. Przyklejamy dłoń do niebieskiej kartki. Z dwóch zielonych kartek wycinamy szerokie paski z krótszego boku kartki. Paski z jednej strony nacinamy i przyklejamy je pod dłonią. Na dłoni przyklejamy ruchome oczy, a na całej dłoni odbijamy opuszki palców zamoczone w farbie pomarańczowej, a opuszki zamoczone w farbie brązowej odbijamy nam dwóch środkowych palcach. Czarnym markerem rysujemy twarz.

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content