Język angielski dla 5-latków i 6-latków

1. Utrwalamy słownictwo z piosenki „Let’s make a pizza”. Karty z obrazkami przedstawiającymi dodatki układamy przed dzieckiem. Można je wyciąć z karty pracy. Wskazując palcem nazywamy karty a dziecko powtarza.  Następnie nazywamy jedną z kart a dziecko wskazuje odpowiedni obrazek i nazywamy go.

„What’s missing ”

Rozkładamy przed dzieckiem obrazki.  Każemy dziecku zamknąć oczy, chowamy jedną z kart. Mówimy ” Open your eyes” i pokazujemy miejsce, w którym leżała karta, którą zabraliśmy. Mówimy „What’s missing? „. Dziecko musi sobie przypomnieć jaka karta leżała w tym miejscu i podać jej nazwę.

2. Przypominamy piosenkę z poprzedniego wpisu ” Let’s make a pizza”

3. Wykonujemy kartę pracy: kolorujemy, wycinamy i wklejamy dodatki, nazywając je.

 

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content