Propozycje zadań na czwartek.

Dzisiejszy temat: Segregowanie śmieci

Pomoce do przygotowania przez rodzica w domu: puste butelki po napojach, kartoniki papierowe, puszki, reklamówki, gazety itp., dwa worki na śmieci, plastelina.

 

  1. Zabawa dydaktyczna Czym się różnię?

Rodzic rozkłada na stole: puste butelki po napojach, kartoniki papierowe, puszki, reklamówki, gazety itp. Dziecko ogląda je i próbuje powiedzieć czym różnią się od siebie te rzeczy.

 

  1. Segregowanie śmieci.

Rodzic przygotowuje dwa worki na śmieci. Rozsypuje na podłodze butelki po napojach, woreczki z tworzywa, papierowe torebki, stare gazety. Zadaniem dziecka jest segregowanie śmieci – do jednego worka wkłada rzeczy wykonane z tworzywa, a do drugiego – z papieru.

  1. Rozmowa na temat segregowania śmieci.

Rodzic pokazuje dwa worki, które dziecko wypełniło posegregowanymi śmieciami. Wyjaśnia dziecku, że z odzyskanego ze śmieci papieru można otrzymać papier, np. na pudełka na buty papier toaletowy, a z butelek – tworzywo na pojemniki.

 

  1. Zabawa bieżna – Lecimy samolotem na najczystszy zakątek Ziemi.

Dziecko naśladuje odgłosy startującego samolotu „szszsz…”, porusza się po pokoju w dowolnym kierunku.

  1. Praca plastyczna – pojemniki do segregacji śmieci.

Rodzic wyjaśnia dziecku, że są pojemniki w różnych kolorach, do których wrzucamy odpowiednie odpady. Zadaniem dziecka będzie ulepienie z plasteliny trzech pojemników w kolorze żółtym, zielonym i niebieskim.

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content