Las jesienią – wycieczka do lasu

W środę, 29 września br. odbyła się wycieczka do lasu.

Jej celem było:
•   poznanie pracy leśniczego;
•   wzbogacanie wiedzy przyrodniczej na temat lasu i jego mieszkańców.

Po lesie oprowadziła nas Pani leśnik, która wyjaśniła dzieciom czym zajmuje się leśniczy w ciągu całego roku, jak wygląda strój leśniczego i dlaczego tak ważna jest praca ludzi wykonywana na rzecz lasu.
Przedszkolaki dowiedziały się także: jak rozpoznać gatunki drzew, jak wyglądają malutkie roślinki, z których wyrosną później drzewa iglaste, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane, które grzyby są jadalne i dlaczego nie należy niszczyć muchomorów. Jakie zwierzęta można spotkać w lesie. Znaleźliśmy nawet ślady leśnych zwierząt – dzików, które wcześniej szukały tam jedzenia.

Zostaliśmy też zaproszeni na warsztaty do leśniczówki, w której z zebranych w lesie materiałów przyrodniczych: kolorowych liści, żołędzi, kawałków kory, szyszek i mchu dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

Spacer po lesie był okazją do bezpośredniego obcowania z przyrodą, prowadzenia obserwacji i wzbogacenia wiedzy o środowisku leśnym oraz zebrania darów do „przedszkolnego kącika przyrody”.

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content