Spotkanie z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Radomsku

 

Dnia 8 października grupę Pszczółek i Biedronek odwiedzili zaproszeni przez wychowawców pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.  

Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogą powiedzieć jak się nazywają, a komu nie? Przedszkolaki dowiedziały się co nieco o pracy policjanta oraz tego, jak zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, np. podczas ataku agresywnego psa. Dzieci zapoznały się z policyjnymi akcesoriami potrzebnymi do pracy, jak „lizak” czy kajdanki. Zwiedziły także policyjny radiowóz.

Serdecznie dziękujemy Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Radomsku za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content