PIERWSZE DNI SMERFIK脫W 馃槏

ADAPTACJA SMERFIK脫W

Moment w kt贸rym dziecko przekracza pr贸g przedszkola jest niezwykle wa偶nym wydarzeniem w 偶yciu ca艂ej rodziny.

Proces przystosowania do zachodz膮cych w 偶yciu zmian nazywamy adaptacj膮.

W trakcie adaptacji, zar贸wno dzieciom, jak i rodzicom towarzyszy ca艂e spektrum r贸偶norodnych emocji.

Pocz膮wszy od strachu i uczucia niepewno艣ci wobec pierwszych dni w nowym, nieznanym miejscu, sko艅czywszy na poczuciu ekscytacji i rado艣ci z podejmowania nowych wyzwa艅 oraz nowego etapu w 偶yciu dziecka.

Nale偶y pami臋ta膰, 偶e聽ka偶de dziecko przechodzi proces adaptacji w swoim tempie i na sw贸j spos贸b.

Rol膮 rodzica jest wsparcie i towarzyszenie dziecku w tym intensywnym czasie oraz pomoc w tworzeniu obrazu przedszkola jako bezpiecznego miejsca, gdzie dziecko mo偶e czu膰 si臋 spokojne i swobodne.

U Nas zdecydowanie ten proces przebiega bardzo pomy艣lnie, i Smerfiki witaj膮 Nas z samego rana przepi臋knym u艣miechem.

Oto pierwsze dni w naszej grupie

: