馃幖馃幑馃幍馃幎 RYTMIKA W SMERFIKACH 馃帳馃幏馃幒馃幐

鈥濵uzyka to najsilniejsza forma magii鈥. 鈥 Marilyn Manson

 

Ka偶dy poniedzia艂ek „Smerfiki” rozpoczynaj膮 od zaj臋膰 rytmiki z pani膮 Asi膮.

G艂贸wnym zadaniem rytmiki u dzieci w wieku przedszkolnym, jest wzbudzanie ciekawo艣ci muzycznej, kt贸ra z czasem przekszta艂ca si臋 w 艣wiadome prze偶ywanie muzyki np. poprzez 艣piew czy taniec. Rytmika jest technik膮 wychowania muzycznego, kt贸ra kszta艂tuje kultur臋 muzyczn膮 i s艂uch dziecka. To r贸偶nego rodzaju 膰wiczenia muzyczno-ruchowe, wspieraj膮ce tak偶e rozw贸j intelektualny, fizyczny, emocjonalny.

Zaj臋cia rytmiczne ucz膮 koncentracji, poprawiaj膮 pami臋膰, zach臋caj膮 do aktywno艣ci ruchowej, maj膮 korzystny wp艂yw na motoryk臋 i orientacj臋 przestrzenn膮 u dzieci. Daj膮 im tak偶e solidne podstawy do podj臋cia nauki w szkole, poniewa偶 kszta艂tuj膮 umiej臋tno艣ci j臋zykowe oraz matematyczne.

 

 

 

Publiczne Przedszkole nr 10

w Radomsku

Skip to content