Spotkanie z Policjantem

Najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków było spotkanie z policjantem na skrzyzowaniu. Tematem numer jeden była nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulice. Policjant rozmawial z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach. Przypominal również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.